Jak prodloužit životnost dřevěného nábytku a jak o něj správně pečovat ?
24.04.2019 15:35
Správně ošetřený masivní povrch je antistatický, odpuzuje prach a špínu a vypadá i po letech jako nový. Chce to ale pravidelnou údržbu.
Správně ošetřený masivní povrch je antistatický, odpuzuje prach a špínu a vypadá i po letech jako nový. Chce to ale pravidelnou údržbu.
Ošetření a péče o dřevěný nábytek
- K ošetření postelí z masivu a dalšího nábytku používejte pouze čistící prostředky pro ochranu a ošetření dřeva.
- Vhodné jsou také speciální prostředky na dřevo s antistatickým účinkem, který vytvoří vrstvu proti usazování nečistot.
- Než přípravek použijete, přečtěte si pozorně návod. Pokud používáte nový prostředek, vyzkoušejte ho na méně viditelném místě.
- Případnou mastnotu nebo otisky prstů neodstraňujte kuchyňskými či kosmetickými čisticími prostředky. Vhodné je použít matující vosky.
- Používejte měkký hadřík (adhezní povrch lak poškrábe)
- Vyhněte se mokru (hadřík může být lehce vlhký, popř. povrch po očištění otřete do sucha)
- Po jakémkoliv rozlití tekutiny nebo ušpinění od potravin je nutné povrch co nejdříve setřít. To samo o sobě opravdu stačí, a je-li povrch dostatečně nakonzervován z předchozí údržby, bude jeho povrch zcela v pořádku.
3 dobré rady
- Nevystavujte nábytek vlhkosti
Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na okolní podmínky. Pokud tedy dřevěný nábytek vystavíte delší čas vlhku , tak i při sebekvalitnějším ošetření povrchu se vlhkost skrz mikropóry vtáhne do dřeva – vzniknou tak nepěkné mapy a nábytek se může zvlnit. - Vyhněte se přímému kontaktu se zdroji tepla
Nábytku z masivu také nedělá dobře vysoká teplota, která může znehodnotit jeho povrch. - Umístěte nábytek mimo UV záření
Faktorem ovliňujícím životnost je i UV záření. Nábytek vystavený denně na přímé sluneční paprsky bude měnit barvu a lak.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na čísle 466 823 520, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.